Dniem Bibliotekarza i Bibliotek rozpoczynamy tegoroczne wydarzenia skoncentrowane wokół placówek bibliotecznych, jako "Miejsca na czasie"!


Tak brzmi główne hasło Tygodnia Bibliotek, dzięki któremu zwracamy uwagę na rolę bibliotek we współczesnym, szybko rozwijającym się, świecie.
Spośród wielu myśli wskazujących na biblioteki jako nowoczesne miejsca sprzyjające rozwojowi osobistemu człowieka, bierzemy pod lupę argument mówiący o bibliotece jako miejscu, które "łączy w spójną całość osiągnięcia myśli ludzkiej z przeszłości z myślą współczesną".

Biblioteka jest miejscem, dzięki któremu możemy przenieść się w czasie; miejscem, gdzie czas może się zatrzymać; miejscem, gdzie to, co analogowe łączy się z tym , co wirtualne. W bibliotece spotykają się wizje przyszłościowe z solidnymi epokowymi korzeniami. Niezależnie od tego czy stanowimy wspólnie małą czy większą społeczność biblioteczną.

Naszą ofertę zajęć kierujemy głównie do dzieci, ponieważ wierzymy, że w pełni ukształtowane u nich kompetencje czytelnicze są naszą przyszłością.

Zapraszamy!

http://tydzienbibliotek.sbp.pl/haslo-tygodnia-bibliotek-2024/

 

zpk 070524 05

zpk 070524 05