Galeria Jednego Dzieła - prace naszych lokalnych artystów.
Praca w konwencji plakatu, powstała pod kierunkiem psycholog Katarzyny Pawlickiej.
Praca ta jest interpretacją problemu przemocy wobec dzieci i powstała z okazji Ogólnopolskiej Kampanii "DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY".
Jest to przykład działania arteterapeutycznego, w którym sztuka jest narzędziem autoekspresji i pomaga rozwiązywać konflikty.
Gratulujemy Autorowi/Autorce odwagi do wyrażenia się i uświadomienia odbiorcom istoty problemu.
Zofia Opioła
Maskotki szydełkowe. Rękodzieło.
Biogram:
Zofia Opioła jest obecnie uczennicą wąsoskiej szkoły podstawowej. Od dwóch lat z powodzeniem uczy się szydełkować w japońskiej technice amigurumi. Polega ona na robieniu ścisłych oczek i wypełnianiu maskotki wypełniaczem.
To bardzo kreatywne i odprężające hobby.
Adam Maślejak
Surrealistyczny obraz na płótnie. Praca bez tytułu.
Biogram:
Adam Maślejak swój wolny czas spędza na malowaniu obrazów. W swoich pracach inspiruje się własną wyobraźnią, ceni sobie szczególnie twórczość Zdzisława Beksińskiego, Jarosława Jaśnikowskiego oraz Rocha Urbaniaka.
Poza malarstwem interesuje się formami aktywności w terenie: jazdą na rowerze, spacerami po górach. Słucha roka progresywnego, a jego ulubionym zespołem jest Riverside.
Anna Dorota Czarnowska „Ewa”
Biżuteria koralikowa.
Dziewiarstwo ręczne.
Biogram:
Anna Dorota Czarnowska od 60 lat związana z Wąsoszem, a od 4 lat jego stała mieszkanka.
Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania rękodzielnik. Instruktor żeglarstwa, instruktor dziewiarstwa ręcznego. Mówi o sobie, że od 15 lat dopadła ją „choroba koralikowa”. Biżuteria jej autorstwa brała udział w wielu konkursach o zasięgu ogólnopolskim i światowym. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród.
Emilia Wawrzyniak
Rękodzieło:
Koc wykonany na drutach
w technice patchworku mozaikowego.
Biogram:
Kobieta-Orkiestra. Nauczyciel z duszą. Pasjonatka dobrego rękodzieła.
Kocha nauki przyrodnicze i ciekawe projekty edukacyjne. Szydełkuje nawet podczas podróży. Ponadto uwielbia makramę i druty. Ma wciąż wiele pomysłów, które ochoczo realizuje (akryl, glina, frywolitka).
Czesława Bukowska
Sianokosy
Biogram:
Czesława Bukowska pochodzi z lubelszczyzny. Po maturze rozpoczęła pracę jako księgowa w Państwowym Gospodarstwie Rolnym i tam pracowała do emerytury. Malować zaczęła na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego jest aktywną słuchaczką. Uwielbia swoje prawnuki, czytać książki, pracować na działce i śpiewać.
Bronisław Kiarszys
Lato
Biogram:
Bronisław Kiarszys obecnie jest aktywnym emerytem, członkiem Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wąsoszu. Wcześniej pracował m.in. jako sprzedawca w legendarnym już kiosku RUCH-u, zajmując się kolportażem prasy, artykułów papierniczych i przemysłowych. Jego pasją jest literatura historyczna, a zwłaszcza dzieje Polski wczesnopiastowskiej. Lubi odwiedzać ciekawe miejsca, pracować na działce ogrodowej oraz malować pejzaże.
Antonina Lewicka
Kościół p.w. Św. Józefa Oblubieńca NPM w Wąsoszu
Biogram:
Antonina Lewicka, przez wiele lat pracownik biurowy. Spełnia się jako słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wąsoszu. Dzięki swojemu uczestnictwu w działalności stowarzyszenia zaczęła malować i odkryła w sobie pasję. Jest miłośniczką ogrodu i kwietnych balkonów – odnajduje drobne przyjemności w każdym dniu.
Janina Rupa
Ketmia róża chińska (Hibiscus rosa-sinensis)
Biogram:
Janina Rupa, emerytowana nauczycielka, miłośniczka kryminałów oraz literatury faktu. Od lat zajmuje się ogrodem kwiatowym i warzywnym.
W wolnym czasie maluje i koloruje, co ją odpręża i wprawia w doskonały humor.
Halina Łobacz
Architektura Wąsosza –
Biblioteka i OPS.
Akryl.
Biogram:
Halina Łobacz, lokalna artystka, pasjonatka malarstwa. Maluje farbami olejnymi oraz akrylami. Prowadziła amatorską sekcję plastyczną „Paleta” przy Bibliotece Publicznej w Wąsoszu. Była gminną kronikarką - przez lata prowadziła zapiski oraz ilustrowała kronikę Miasta i Gminy Wąsosz; jest m.in. autorką obrazu na ścianie sali obrad Rady Miejskiej w Wąsoszu. Obecnie aktywnie działa w Stowarzyszeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wąsoszu. Pod jej okiem seniorzy szlifują swoje malarskie umiejętności. Obraz przedstawiający obecną siedzibę biblioteki powstał podczas zajęć plenerowych słuchaczy SUTW. W wolnym czasie gra na gitarze, piecze ciasta i jak sama mówi „jest szczęśliwą emerytką i robi, co lubi”.
Autor: Elżbieta Poprawska
Tytuł: Jesienny bukiet
Biogram:
Elżbieta Poprawska ponad 40 lat była związana z Biblioteką Publiczną w Wąsoszu, lokalna regionalistka i społeczniczka. Organizatorka spotkań, konkursów, wernisaży w czasie swojej aktywności zawodowej. Obecnie działa w Stowarzyszeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wąsoszu, jako słuchaczka oraz inicjatorka sekcji literackiej MAGIEL. W wolnym czasie maluje, zajmuje się rękodziełem oraz wykonuje amatorskie zdjęcia przyrodnicze. Jej pasją jest czytanie literatury biograficznej i historycznej, interesuje się literaturą faktu.
Autorka: Róża Ossowska
Tytuł: Trasa Transfogarska
Biogram:
Róża Ossowska, lokalna malarka i poetka. Wiersze autorki ukazały się w antologiach poezji współczesnej: Modlitwy, Zanim zabierze nas wiatr, Humor i satyra, Zanim nadejdzie burza, Miłość niejedno ma imię, Wiersze dla dzieci (Wydawnictwo Astrum). W roku 2018 ukazał się tomik poetycki Przebudzenie, należący do nurtu poezji codzienności; z kolei w roku 2019 tomik Wszystko mogę oraz powieść dla młodzieży Przygody Dobrawy. W wolnym czasie chętnie maluje.