plakat zapraszający do udziału

Ruszają zapisy do naszego kinowego programu edukacyjnego dla szkół!

 


Link do zapisów: https://edukacja.mlodehoryzonty.pl/miasto/wasosz/

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele,
już po raz czwarty zapraszamy do udziału w naszym projekcie edukacyjnym, od tego roku funkcjonującym pod nową nazwą – Edukacja Młode Horyzonty. Tym, co pozostaje niezmienne, jest kontynuacja projektu, z którego od lat korzystają nauczyciele w ponad stu miejscowościach w całej Polsce.
Edukacja Młode Horyzonty to projekt dostosowany do wszystkich poziomów nauczania: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego poza wyjątkowymi tytułami – wyposażamy nauczycieli i edukatorów w materiały dydaktyczne takie jak: prelekcje, karty pracy, scenariusze lekcji czy analizy psychologiczne. Staramy się dopasowywać do otaczającego nas świata oraz zmieniających się otaczającego nas świata oraz zmieniających się okoliczności, dlatego też nasz program w tym roku jeszcze mocniej koncentruje się na rozwoju kompetencji społecznych u dzieci i młodzieży. Wyrazem tego jest nowy cykl dla klas 7–8, który ma za zadanie wspierać uczniów w rozwoju umiejętności komunikacyjnych oraz pomagać w prawidłowym funkcjonowaniu społecznym.
W programie znajdą Państwo kilkanaście nowych tytułów, a wśród nich m.in. nowe przygody uwielbianych przed przedszkolaki bohaterek animacji „Basia” oraz „Kicia Kocia”, kolejną część serii „Szkoła magicznych zwierząt” czy „Smoka Diplodoka”. Tradycyjnie już zapraszamy też Państwa na projekcje filmów, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasykę kinematografii. Przygotowany katalog filmowy pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, zaś przygotowane przez naszych koordynatorów materiały dydaktyczne stanowią pomoc w jej realizacji.