plakat kinowy

22 maja o godz. 18:00 w Kinie Zacisze będziecie mogli zobaczyć operę pt. "Tosca" jest to operowy thriller Giacoma Pucciniego.

 


Bilety dostępne w kasie ZPK oraz na stronie: https://ekobilet.pl/zpkwasosz/tosca--opera-52796/556453-bilety-na-koncert

Retransmisja z Opery Narodowej w Amsterdamie.
Szwedzka sopranistka Malin Byström, która na co dzień śpiewa w najlepszych teatrach świata, zawitała teraz do Amsterdamu, by wcielić się w postać śpiewaczki Florii Toski w operze Pucciniego. Narodowa scena Holandii przygotowała właśnie nową inscenizację tego mrocznego dzieła. Reżyserię powierzono jednemu z najciekawszych reżyserów teatralnych świata. Barrie Kosky, bo o nim tu mowa, słynie z bardzo niekonwencjonalnych, ale zawsze zgodnych z myślą kompozytora, spektakli. Jego Czarodziejski flet Mozarta, utrzymany w konwencji filmu niemego, grany jest przy pełnych widowniach od berlińskiej Komische Oper, której przez lata był dyrektorem, po warszawski Teatr Wielki-Operę Narodową. Dla Bayreuther Festspiele, festiwalu poświęconego jedynie dziełom Richarda Wagnera, Kosky wyreżyserował jego Śpiewaków norymberskich. Spektakl ten zyskał miano kultowego, choćby tylko dlatego, że reżyser jest Żydem. Jego amsterdamska Tosca skupia się na najciemniejszych stronach wszystkich postaci. Przedstawienie przygotował muzycznie młody szwajcarski dyrygent Lorenzo Viotti, główny dyrygent Opery Narodowej w Amsterdamie. W rolę Maria Cavaradossiego wcielił się Amerykanin Joshua Guerrero, a demonicznego barona Scarpię zaśpiewał Armeńczyk Gevorg Hakobyan.

Przedstawienie przygotowane przez zespół De Nationale Opera w Amsterdamie.
Polskie napisy. Spektakl trwa około 2 godzin i 20 minut (w tym jedna przerwa).