Serdecznie zapraszamy na biblioteczną wystawę na temat serii książek o ulubionym dziecięcym bohaterze - Albercie Albertsonie.

 


<< Albert Albertson jest rezolutnym i pomysłowym kilkulatkiem. Z ciekawością odkrywa świat, zadaje mnóstwo pytań, często się śmieje i równie często narzeka, smuci się czy złości. Dzięki temu dzieci mogą zrozumieć, że wszystkie emocje, których one także doświadczają, są zupełnie normalne oraz dowiedzieć się, jak radzić sobie ze złością. Autorką i ilustratorką serii o Albercie Albertsonie jest pochodząca z Szwecji Gunilla Bergström, która za swoją twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Pierwsza książka – Dobranoc, Albercie Albertsonie – została wydana w Szwecji w 1972 roku. Wkrótce do szwedzkich księgarni trafiły kolejne części serii – wszystkie zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków, w tym język polski. >>

Wystawę otrzymaliśmy od Wydawnictwa Zakamarki. Powstała ona z okazji 50. urodzin serii i odtąd odwiedza wiele bibliotek w Polsce. W wąsoskiej bibliotece można ją zobaczyć do końca marca.

 

zpk 080324 1

zpk 080324 2