Podziękowanie z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej

W ostatnich dniach do Wąsoskiej Biblioteki Publicznej dotarło podziękowanie z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu za współpracę  w  projekcie „Z książką na walizkach”.  

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w największej dolnośląskiej imprezie czytelniczej dla dzieci i młodzieży pod nazwą: „Z książką na walizkach”. Tegoroczne, już czternaste, spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami odbywały się pod hasłem „A to historia”.  W dniach od 7 do 10 czerwca po Dolnym Śląsku jeździło 13 twórców książek dla dzieci i młodzieży: Grażyna Bąkiewicz, Dorota Combrzyńska-Nogala, Zuzanna Orlińska, Beata Ostrowicka, Renata Piątkowska, Sergiusz Pinkwart, Krystyna Śmigielska, Kazimierz Szymeczko, Agnieszka Tyszka, Paweł Wakuła, Katarzyna Wasilkowska, Andrzej Żak oraz ilustratorka Joanna Zagner-Kołat. Spotkania odbywały się w ponad 70 miejscowościach. Pisarze opowiadali swoim młodym czytelnikom nie tylko o historiach, które trafiają do ich książek, ale także o swoich własnych przygodach z historią rozumianą jako dzieje, przeszłość – narodu, kraju, miasta, wsi, rodziny...   

Nasza Wąsoska Biblioteka Publiczna gościła Krystynę Śmigielską.

Natomiast 10 czerwca pisarze spotkali się z fanami czytania książek w Wołowie. Tam właśnie odbył się Wielki Finał, który rozpoczął się pochodem czytelników ulicami miasta. Następnie odbyła się  impreza plenerowa, podczas której spotkaliśmy wszystkich pisarzy biorących udział w projekcie. Można było kupić książkę z autografem i  obejrzeć ciekawe występy.          

Organizatorami akcji byli: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Akapit-Press

Wraz z dyplomem otrzymaliśmy płytę CD, na której znajdują się zdjęcia, plakaty i filmy przedstawiające tegoroczną akcję czytelniczą.

Więcej o naszym wkładzie  w projekcie można przeczytań pod elektronicznymi  adresami:

http://zpk.wasosz.gmina.pl/index.php/biblioteka/aktualnosci/466-najciekawsza-grupa-paradowa-w-walizkowym-konkursie

http://zpk.wasosz.gmina.pl/index.php/biblioteka/aktualnosci/462-rozstrzygniecie-ostatniego-walizkowego-konkursu

http://zpk.wasosz.gmina.pl/index.php/biblioteka/aktualnosci/453-z-ksiazka-na-walizkach-spotkanie-z-krystyna-smigielska-2

http://zpk.wasosz.gmina.pl/index.php/biblioteka/aktualnosci/455-final-akcji

EP