Finał akcji „XIV Dolnośląskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami. Z książką na walizkach. A to historia!” w Wołowie.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie była gospodarzem tegorocznego finału akcji „XIV Dolnośląskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami. Z książką na walizkach. A to historia!”. Spotkanie otworzyli Panowie: Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej Andrzej Tyws, Burmistrz Wołowa  Dariusz Chmura i Wołowski Starosta Maciej Nejman.

Nie lada wydarzeniem dla wszystkich uczestników było spotkanie z 13 zaproszonymi gośćmi: pisarzami, poetami oraz ilustratorami książek dla dzieci i młodzieży: ( Grażyna Bąkiewicz, Zuzanna Orlińska, Beata Ostrowicka, Renata Piątkowska, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła, Katarzyna Wasilkowska, Sergiusz Pinkwart, Agnieszka Tyszka, Andrzej Żak, Dorota Combrzyńska – Nogala, Joanna Zagner – Kołat oraz gościnnie Krystyna Śmigielska ).

Naszym gościem była Pani Krystyna Śmigielska. Fotorelacja ze spotkania: http://zpk.wasosz.gmina.pl/index.php/biblioteka/aktualnosci/453-z-ksiazka-na-walizkach-spotkanie-z-krystyna-smigielska-2

Wołowski finał projektu czytelniczego to: promocja czytelnictwa ; kiermasz książek z Wydawnictw Literatura i Akapit, animacje dla dzieci, prezentacje autorów – oryginalne scenariusze przygotowane przez nauczycieli, uczniów i przedszkolaków, barwny korowód ulicami miasta, pokazy, wystawy prac turniejowych, zbiórka krwi, gastronomia, stoiska promocyjno – handlowe.

Nasza Wąsoska 20 osobowa grupa czytelników została zauważona i nagrodzona przez Starostę Wołowskiego w konkursie na najciekawszy korowód. Otrzymaliśmy album Konrada Kazimierza Czaplińskiego pod tytułem „OPACTWO CYSTERSÓW W LUBIĄŻU”, okolicznościowy dyplom oraz kartę prezentową o wartości 300.00zł. - za którą zostaną zakupione gry planszowe dla najmłodszych uczestników spotkania w Wołowie.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządów Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów oraz Powiatu Wołowskiego.

EP