25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji Wąsoska Biblioteka Publiczna w ramach cyklicznych spotkań pod nazwą” „POPOŁUDNIA Z KSIĄŻKĄ I KREDKĄ”  zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników wiele "misiowych" atrakcji.

Dzieci przyszły na nie do biblioteki ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Impreza rozpoczęła się od pogadanki. Maluchy poznały historię pluszowego misia oraz ciekawostki z życia misiów żyjących w różnych stronach świata, obejrzały także pokaz multimedialny pt. "Misie w książce, przyrodzie i na ekranie”.  Wzięły udział  w konkursie "Wiedzy misiowej". Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów  książki Czesława Janczarskiego o przygodach Misia Uszatka. Dużo frajdy dzieciom sprawiły:  puzzlowe układanki, budowa misiów z  plastikowych nakrętek i prace plastyczne, którym głównym bohaterem oczywiście był pluszowy miś.    

Przy słodkim małym co-nie-co popołudnie w bibliotece minęło w bardzo miłej atmosferze.

Zajęcia zakończyliśmy grą w warcaby, ponieważ głównym tematem następnego spotkania  „POPOŁUDNIA  Z KSIĄŻKĄ I KREDKĄ”  będą gry planszowe.

EP