Zakończenie projektu "Zdrowo bo Sportowo" miało miejsce 26 maja br. na Stadionie Miejskim w Wąsoszu.

Projekt ten współfinansowany był przez Fundację Banku Zachodniego WBK w ramach programu „Bank Dziecięcych Uśmiechów” oraz Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu.

W oficjalnym zakończeniu uczestniczył Dyrektor 1 Oddziału Banku Zachodniego WBK w Górze pan Piotr Kobylański, który gratulując uczestnikom wytrwałości i zacięcia sportowego zapraszał do udziału w kolejnych edycjach programu "Banku Dziecięcych Uśmiechów" Fundacji Banku Zachodniego WBK.

Projekt realizowany był od początku marca br. W ramach projektu 25 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wąsosz uczestniczyło w zajęciach sportowych  (gry i zabawy sprawnościowe, zajęcia z gier zespołowych, ćwiczenia z gimnastyki kompensacyjno-korekcyjnej) oraz zajęciach dietetycznych (zasady prawidłowego odżywiania, komponowanie pełnowartościowych posiłków). Dodatkowo podczas zajęć omawiane były zasady dobrego wychowania.

Nadrzędnym celem projektu było wyrównanie szans edukacyjnych dzieci poprzez kształtowanie zdrowych, sportowych postaw od podstaw, a więc u jak najmłodszych dzieci. Dbanie o rozwój fizyczny, upowszechnianie wiedzy nt. zdrowego odżywiania, nabywania umiejętności doskonalenia się, samodyscypliny to cel, którego efektem będzie prawidłowo rozwijające się i zdrowe społeczeństwo.

Wszystkie zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów z dziedziny gimnastyki i dietetyki.

Nabór uczestników do projektu rozpoczął się w lutym, a udział w nim był całkowicie bezpłatny.

Projekt obejmował: 

  • 28 godzin  zajęć sportowych (gry i zabawy sprawnościowe,  zespołowe, gimnastyka kompensacyjno-korekcyjna) 
  • 9 godzin zajęć z dietetyki– dotyczące zdrowego odżywiania oraz komponowania wartościowych posiłków. 

Na realizację tego zadania Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu uzyskał dofinansowanie z programu grantowego „ Bank Dziecięcych Uśmiechów” Fundacji BZWBK w  wysokości 2900 zł, a całkowity koszt projektu to 3765 zł.