Dzień Polskiej Niezapominajki

15 maja świętowaliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki oraz Międzynarodowy Dzień Rodzin w niekonwencjonalnej formie, ponieważ w otoczeniu przyrody.

 

Dzięki uprzejmości prezesa Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Nadzieja” w Wąsoszu, pana Kazimierza Kubla, mogliśmy gościć z naszymi czytelnikami i przybyłymi rodzicami na terenie wąsoskich ogródków. Spotkanie zorganizowaliśmy we współpracy z emerytowaną bibliotekarką, panią Elżbietą Poprawską, która wprowadziła dzieci w istotę święta niezapominajek. Pomimo deszczowej aury dopisywały nam humory i twórczy zapał. Korzystając z przytulności ogrodowej altany utkaliśmy zielony obraz z roślin, kolorowaliśmy mandale oraz malowaliśmy kamienie. Zabawy te pokazały nam, że warto troszczyć się o swoje otoczenie, różnorodność i piękno środowiska. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się zrealizować spacer po ogrodach, ponieważ nic tak pozytywnie nie nastraja do życia jak dobra książka i natura.

EB

GALERIA ZDJĘĆ