obchodziliśmy tydzień bibliotek

W dniach 08 – 15 maja obchodziliśmy tydzień bibliotek. Biblioteka Publiczna w Wąsoszu przygotowała z tej okazji wiele ciekawych atrakcji.

 

Jedną z nich był konkurs czytelniczy pod hasłem ”Poznajemy twórczość autorów literatury dziecięcej – Maria Kownacka”. Dnia 10 maja odbyło się bardzo ciekawe spotkanie uczniów klas II PSP w Wąsoszu z Panem Szymonem Telukiem – rysownikiem, karykaturzystą, malarzem i autorem komiksów. W tygodniu bibliotek odbyło się również Pasowanie uczniów klas I PSP w Wąsoszu na czytelników biblioteki. Dnia 15 maja w Dniu Polskiej Niezapominajki odwiedziliśmy wraz z naszymi młodymi czytelnikami ogródki działkowe oraz altankę, gdzie ma siedzibę zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Nadzieja”. Zostaliśmy tam bardzo mile przyjęci i spędziliśmy miłe chwile wśród zagadek, kolorowanek i malowania kamieni. Dnia 8 maja z okazji Dnia Bibliotekarza gościliśmy w progach biblioteki wspaniałych gości z Klubu Dziecięcego, którzy zostawili nam kolorową niespodziankę.
W tych dniach odwiedzały nas również grupy przedszkolne. Na czytelników zarówno małych jak i dużych czekały różne atrakcje, między innymi wystawa kolorowanek antystresowych, cytaty o książkach, oraz konkurs na najładniejszą zakładkę wykonaną przez uczniów klas I.

Oto fotorelacja z Tygodnia Bibliotek.