obchody Dnia Książki Dla Dzieci

Tworzenie książki może stać się bardzo interesującą przygodą, o czym przekonali się uczestnicy naszych dwudniowych warsztatów dla dzieci, poświęconych technice leporello.

 

Spotkania zorganizowane zostały z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dla Dzieci, który obchodzony jest 2 kwietnia,   w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena.

Dzieci chętnie zaangażowały się w projekt wykonania rekordowo długiej książki harmonijkowej, do której samodzielnie przygotowały tekst wraz z ilustracjami. Książeczka okazała się być wielowątkowa, a dzieci dały się poznać jako przyszli autorzy powieści sensacyjnych, przygodowych, a nawet kryminalnych. Działania plastyczne poprzedzone były ćwiczeniami w opowiadaniu historii za pomocą „kostek opowieści” oraz odgrywaniu zmyślonych scenek.

Z kolei za pomocą mini-leporello dzieci mogły przedstawić swoje zainteresowania i opowiedzieć coś o sobie. Prace można zobaczyć w naszej bibliotece, do której Państwa gorąco zapraszamy!

GALERIA ZDJĘĆ