Dzisiejszy ranek szczególnie dla maluchów okazał się bardzo udany. A to za sprawą interaktywnego spektaklu „Nadchodzi Pipi”, który w wąsoskim Domu Kultury zaprezentował Teatr TAK.

Scenariusz spektaklu inspirowany jest tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”. Bohaterką jest Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka, która mieszka sama w willi Śmiesznotce i czeka na powrót taty – Efraima Pończochy, prawdopodobnie króla murzyńskiego. Podczas jego nieobecności Pippi bawi się w berka z policjantem, ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt. Następnie przenosi się do amerykańskiej szkoły, gdzie tańczy amerykańską cha-chę, a nie mogąc się doczekać na swoje urodziny, postanawia skrócić tydzień, wywołując szamana z egzotycznego Laosu.

Spektakl bawił, uczył, a przede wszystkim wywołał mnóstwo uśmiechów na twarzach małych widzów, którzy w wielkim skupieniu obserwowali  poczynania aktów na scenie.