Mieszkańcy gminy Wąsosz spotkali się wczoraj przy wspólnym stole na spotkaniu opłatkowym zorganizowanym w Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu.

Koncert kolęd i pastorałek, którym zainaugurowano spotkanie idealnie wprowadził wszystkich w ciepły klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wczorajszą wieczerzę tradycyjnie rozpoczęła modlitwa w intencji wszystkich mieszkańców. Wspólne kolędowanie i łamanie się opłatkiem ma pomóc pielęgnować tradycję i wspólnotę mieszkańców. Jak przekonywał Burmistrz Wąsosza Zbigniew Stuczyk, składając mieszkańcom świąteczne życzenia, takie spotkania są wspaniałą okazją do skupienia się nad tym, co nas łączy, a nie dzieli. Do bożonarodzeniowych życzeń przyłączył się również Zastępca Burmistrza Wąsosza Grzegorz Kordiak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Wąsosza Jacek Chorostkowski.