11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

 

Po latach zaborów Polska odzyskała upragnioną wolność i powróciła na mapę.

W naszej gminie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji ojczyzny w Kościele pw. Niepokalanego Serca N. M. Panny w Wąsoszu.
Kolejnym punktem obchodów był przemarsz do miejsca pamięci, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź. Następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty i znicze, w asyście warty 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, pod obeliskiem upamiętniającym zbrodnię katyńską i tragedię smoleńską.
W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź, Skarbnik Gminy Jadwiga Rodzewicz, Ksiądz Proboszcz Jan Węgielski, radni gminni, sołtysi, przedstawiciele duchowieństwa, instytucji, szkół oraz mieszkańcy gminy Wąsosz.
Wieczorem spotkaliśmy się na koncercie pt. „Wąsosz śpiewa pieśni patriotyczne”. Koncert przyniósł wiele radości i wzruszeń. Wszystko dzięki wspaniałemu występowi Wrocławskiego Chóru Akademickiego pod batutą prof. Alana Urbanka. W koncercie czynny udział wzięli nasi mieszkańcy, którzy wspólnie z chórem śpiewali pieśni patriotyczne.

Dziękujemy mieszkańcom oraz artystom za wspólne świętowanie!