plakat cyklu

Szanowne Nauczycielki, Szanowni Nauczyciele.Już po raz trzeci zapraszamy szkoły i przedszkola do udziału w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej.

 

 

Zachęcamy do pobrania katalogu na rok szkolny 2023/2024, w którym znajdują się wszystkie informacje o naszym projekcie. Przygotowaliśmy cały katalog z pełnym programem oraz mini katalogi dla każdego poziomy nauczania. Mamy nadzieję, że tak opracowane wersje zachęcą nauczycieli i pedagogów do wyboru odpowiedniego cyklu dla swojej klasy bądź grupy przedszkolnej.

W nadchodzącym roku szkolnym zaplanowaliśmy w programie nowe cykle:
● nowy cykl dla przedszkoli: „Poznajemy emocje” – zależy nam bowiem, aby towarzyszyć najmłodszym widzom w odkrywaniu siebie i swojej wrażliwości, nauce ekspresji własnych uczuć, radzenia sobie z emocjami i kształtowaniu poczucia własnej wartości;
● nowy cykl dla klas 7–8: „Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty” – w ramach którego prezentujemy filmy mające na celu wsparcie uczniów w przygotowaniu się do pierwszego ważnego egzaminu; to cykl, w którym odwołujemy się do tematyki filmów oraz przedstawianych w nich motywów, wskazując jednocześnie lekturę, w której dany topos można znaleźć.

Cykle realizowane w naszym kinie:
Przedszkole – Poznajemy emocje
Klasy 1-3 – Filmowe sekrety
Klasy 4-6 – Świat filmu
Klasy 7-8 – Od oglądania do czytania

Ponadto w programie znajdzie się blisko 20 nowych tytułów, a wśród nich najnowsze przygody „Kici Koci” oraz - uwielbianej przez przedszkolaki - bohaterki animacji „Basia”. W ramach wszystkich cykli zapraszamy także na projekcje filmów, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, a także tytuły, które są dostępne w Polsce tylko w ramach NHEF. Przygotowany program pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, zaś towarzyszące mu materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli i edukatorów w jej realizacji.
Zapraszamy do zapisów poprzez formularz, który jest dostępny na stronie nhef.pl.