Do Biblioteki Publicznej w Wąsoszu trafiły ostatnio dwa wyjątkowe egzemplarze książek, które niosą pomoc dzieciom.

Pierwsza to powieść fantasy, pt. Bunt, autorstwa Tomasza Metelicy, którego korzenie rodzinne sięgają aż do naszej gminy. Ks. Tomasz złożył Fundację CorAdCor, niosącą pomoc najbardziej potrzebującym, a cały dochód ze sprzedaży książki ma wesprzeć leczenie ciężko chorego chłopca z wadą serca. Przedsięwzięcie to w pełni usprawiedliwia odważny krok w stronę literackiej twórczości, którego efektem jest pisarski debiut.

Druga z książek to dziennik inspirowany losem dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. Przyjaźnie zilustrowany Sekretny dziennik Bianki Pomorskiej, którego autorką jest Marzena Matuszak, powstał dzięki Fundacji NA RATUNEK dzieciom z chorobą nowotworową i wrocławskiego Przylądka Nadziei. Bohaterką jest ośmioletnia dziewczynka, która pokazuje jak przetrwać trudne momenty leczenia.

Obie książki niosą pomoc w niecodzienny sposób - zachęcamy do lektury.

 

zpk 190220 01

zpk 190220 02