W maju i w czerwcu nasze panie bibliotekarki miały ogromną przyjemność wziąć udział w spotkaniach dla bibliotekarzy.

 

Pierwsze z nich, prowadzone przez panią Emilię Wawrzyniak, odbyło się  w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Wąsoszu. Twórcze zajęcia zmotywowały nas do wykorzystania w swoim warsztacie pracy „książki na kolanach”, czyli lapbooka. Uczestnicy zostali również zapoznani z reportażem „Dzieci niczyje” wyprodukowanym przez telewizję poznańską, pokazującym burzliwe losy dzieci z niemieckiego ośrodka przy Josefstrasse.

Kolejnym ciekawym projektem szkoleniowym było spotkanie pt. "Biblioteka jako instytucja chroniąca dziedzictwo lokalne. Poszukiwanie inspiracji, gromadzenie pamiątek, zbieranie relacji, narzędzia cyfrowe". Profesjonalne poprowadzone zajęcia od Good Books zostały zrealizowane w Bibliotece Miejskiej w Górze. Przy okazji obejrzeliśmy interesującą wystawę "Trzy światy średniowiecza. Iuxta castrum Sandouel" przedstawiającą fotografie i ilustracje grodzisk średniowiecznych na terenach powiatu górowskiego.

Serdecznie dziękujemy Paniom Dyrektor, Pani Justynie Dąbrowskiej oraz Pani Danucie Biernackiej, za zaproszenie.