Pełni obaw przystąpiłyśmy do realizacji akcji bibliotecznej. Pod naszą opiekę rodzice/opiekunowie przekazali nam 27 swoich największych skarbów – dzieci.

Wszystko się zaczęło punktualnie o godzinie 18:00 w sobotę 03 czerwca 2017r. na boisku przed Filią Biblioteczną i Świetlicą Wiejską w Kamieniu Górowskim. Odczytana została lista obecności, oraz przedstawione zostały zasady zachowania się podczas imprezy. Potem nastąpił podział dzieci na trzy grupy ( „Kota Filemona”, „Reksia” oraz ”Bolka i Lolka” ). Każda grupa walczyła o punkty dla swojej drużyny.  Wśród nas były dwie urodzinowe solenizantki więc spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem tradycyjnego 100 lat.

Ogólnopolska akcja tegorocznej „NOCY BIBLIOTEK” przebiegała pod hasłem „CZYTANIE PORUSZA”. Przewodnim hasłem naszej akcji była „Baśniowa Noc w Bibliotece”. Akcję rozpoczęliśmy bajkową grą terenową. Grupy szukały po 6 ukrytych na boisku kopert z zadaniami, za prawidłowe ich rozwiązanie otrzymywali punkty. Potem były gry sportowe naszych rodziców i dziadków ( dwa ognie, klasy, serso, kapsle). Na kolacje były kiełbaski z grilla. Potem o 21:00 projekcja filmu specjalnie udostępnionego tylko dla uczestników akcji pt.: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai: Stella Nostra”. Dla dzieci przygotowane zostały gry planszowe, plastyczne, logiczne, kolorowanki….

Godzinę ciszy nocnej zaplanowaliśmy na 22:00, ale jak to zwykle bywa, była to tylko umowna godzina. Wycieczki do toalety, po herbatę i kanapki trwały prawie do godziny drugiej w nocy. Niedzielny wczesny poranek zaczął się już dla niektórych o godzinie 06:00. Potem było śniadanie i o 08:00 odbiór dzieci przez rodziców/opiekunów. Dzieci stwierdziły, że była to super impreza. Dla nas największym podziękowaniem z ich strony były zadowolone i roześmiane buzie i słowa: dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy…

EP