Dnia 08.09.2018r. w Bibliotece Publicznej w Wąsoszu odbyła się kolejna już siódma edycja Narodowego Czytania.

 

Tym razem lekturą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, oraz Antologia Niepodległości składająca się z 44 tekstów. Każdy, kto przyszedł w tym dniu do biblioteki z egzemplarzem „Przedwiośnia”, otrzymał okolicznościową pieczątkę.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana przez Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza, Lalkę Bolesława Prusa, Quo Vadis Henryka Sienkiewicza oraz Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Biblioteka Publiczna w Wąsoszu uczestniczyła we wszystkich edycjach Narodowego Czytania.