Nadszedł już kolejny rok, a wraz z nim długo wyczekiwane ferie zimowe – czas odpoczynku od szkolnych obowiązków. Jak co roku, z tej też okazji Biblioteka Publiczna w Wąsoszu zorganizowała szereg różnorodnych zajęć  pod hasłem: „Literki, kredki, pionki i myszka…” popularyzujących w atrakcyjny sposób książkę i czytelnictwo, prace plastyczne, gry planszowe, logiczne i komputerowe.

 

W trakcie ferii obchodziliśmy urodziny dwóch bajkopisarzy - Charles’a Perlault’a – twórcy takich bajek jak np. Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Paluszek  i  A.A. Milne’a – autora książek dla dzieci Kubuś Puchatek oraz Chatka Puchatka. Dzieci miały okazję poznać życiorysy bajkopisarzy i wspólnie poczytać ich utwory.

Uczestnicy zajęć „Literki, kredki, pionki i myszka…” oglądały wystawę starych przedmiotów powszechnego użytku sprzed lat. Dzieci wykonały laurki dla swoich babć  i dziadków z okazji ich święta obchodzonego 21 i 22 stycznia. Prowadzone były również zajęcia komputerowe pod nazwą „bezpiecznie w sieci”. Ferie zakończyliśmy turniejem warcabowym i zabawą w teatrzyk.

EP