Połamali się opłatkiem

Boże Narodzenie to czas ciepła rodzinnego, radości i nadziei. To najpiękniejsze święta, mocno zakorzenione w polskiej tradycji.

Coraz częściej w wielu miastach i wsiach, w ten wyjątkowy, przedświąteczny czas mieszkańcy spotykają się by złożyć sobie życzenia. Po raz kolejny również w naszej gminie w Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu odbyło spotkanie opłatkowe. Atrakcją towarzyszącą był kiermasz, podczas którego można było nabyć ręcznie wykonane świąteczne ozdoby i dekoracje.
Ta bardzo piękna tradycja, zapoczątkowana została modlitwą księdza proboszcza Jana Węgielskiego oraz życzeniami, które wspólnie złożyli mieszkańcom Burmistrz Wąsosza Zbigniew Stuczyk, jego zastępca Grzegorz Kordiak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Wąsosza Jacek Chorostkowski. Życzono by te nadchodzące święta upłynęły w rodzinnej, radosnej atmosferze. By każdy miał kogoś obok siebie, dla kogo może być bliski, by w te święta być dla siebie dobrym jak chleb.

Stałym elementem wąsoskich spotkań opłatkowych są występy zespołów ludowych dzieci i młodzieży, którzy w swoich kolędach i pastorałkach przenieśli zebranych w magiczny klimat bożonarodzeniowych świąt.

GALERIA ZDJĘĆ