Ostatnio w bibliotece:

 

1. Otwarty Turniej Szachowy "CZTERY PORY SZACHÓW - WIOSNA 2017".

Najciekawszą rozgrywkę przeprowadzili Juniorzy do lat 18. Po zaciętej sportowej walce zwycięzcami zostali:

  1. Hubert Drozd
  2. Marian Morawski
  3. Marta Łopusiewicz

2. Konkurs literacki – „Podróże z polską książką”

Wprawdzie był to konkurs którego organizatorem była Szkolna Biblioteka z Publicznego Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Wąsoszu, ale że temat był nam bliski więc postanowiłyśmy go zaproponować również dorosłym czytelnikom naszej Wąsoskiej Biblioteki Publicznej. Zadanie konkursu polegało na znalezieniu wszystkich tytułów książek ukrytych w tekście konkursowym. Poprawną liczbą były 28 tytuły książek z literatury młodzieżowej. Dwie nasze czytelniczki Panie: Elżbieta Dratwa i Maria Sobaniak świetnie poradziły sobie i nie miały żadnych kłopotów z zadaniem literackim.

3. Spotkanie DKK

Na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „LITERKA” pod nazwą „BĄDŹ PIĘKNA NA WIOSNĘ, LATO…” główną bohaterką była książka Stephani Faber pt.: „Kosmetyka naturalna”, no i oczywiście my klubowiczki.

4. Dzień bez papierosa

W Międzynarodowym Dniu bez Papierosa (ang. World No Tobacco Day) – zainicjowanym przez Światową Organizację Zdrowia odwiedziła nas młodzież z opiekunami ze Specjalnego Ośrodka Szklono- Wychowawczego w Wąsoszu. Młodzież przyniosła wykonane przez siebie transparenty i ulotki, mające na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu.

5. Bazarek dla „KUNDELKA”

W holu Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Biblioteki Publicznej przez najbliższe dni czynny będzie „Bazarek”. Cały dochód z naszej „bazarkowej” sprzedaży przeznaczony będzie dla zwierzaków Wąsoskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami "KUNDELEK".

Zbieramy również suchą karmę i przysmaki dla psów i kotów.

6. Nakrętki dla Jakuba

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę plastikowych nakrętek. Nakrętki zbieramy dla Jakuba Domanickiego. W holu biblioteki czeka następna porcja do odbioru, tym razem jest to prawie 80 kilogramów nakrętek.  

Zachęcamy do kontynuacji zbiórki.

EP