II Bieg Przełajowy Doliną Orli i Baryczy przeszedł już do historii…

Nawet silny wiatr i jego mocne porywy, które dawały się we znaki uczestnikom wąsoskiego święta biegaczy nie były w stanie przeszkodzić sympatykom biegania, którzy 1 maja zawitali w urokliwe zakątki Doliny Orli i Baryczy, gdzie piękno otaczającej przyrody, czyste powietrze okazały się wspaniałą alternatywą na warunki jakie oferują masowe biegi uliczne.

Na starcie II Biegu Przełajowego Doliną Orli i Baryczy w Wąsoszu stanęło 69 biegaczy reprezentujących liczne kluby sportowe z wielu województw.
Rywalizację wygrał Dawid Miaskowski, który po 31 minutach i 41 sekundach pojawił się na mecie. Zaraz za nim z czasem 31 minut i 50 sekund zameldował się Lesiecki Jacek z LUKS Żórawina, AZS AWF Wrocław. Podium uzupełnił Winkler Tomasz czasem 32 minut i 43 sekundy.
Wśród pań wygrała Nowacka Marlena reprezentująca JAN-MAR.PL, która potrzebowała 39 minut i 37 sekund. Drugie miejsce zajęła Woyczyńska Angelina z SPEED FEET 16/OKFIR Śmigiel z czasem 41 minut i 38 sekund. Jako trzecia zamknęła stawkę Martyna Zielińska, która potrzebowała 42 minut i 53 sekund by znaleźć się na mecie.
Najlepszym zawodnikiem gminy Wąsosz tak jak w edycji z poprzedniego roku okazał się 16-letni mieszkaniec Kamienia Górowskiego Adrian Haszowski, który pokonał trasę w 37 minut i 17 sekund.

Przed biegiem głównym o godz. 10:00 na linii startu pojawiły się dzieci i młodzież, które mogły spróbować swoich sił w biegu na trzech dystansach: 500m, 1000m oraz 2000m.

II miejsce: Antoni Jackowski z Warszawy;
III miejsce: Bartłomiej Lorenc z PSP Płoski.

III miejsce: Jan Bartkowiak

Po biegu każdy uczestnik mógł zregenerować utracone siły solidną porcją gorącej zupy.
Pełna emocji dekoracja zwycięzców przeplatana była losowaniem nagród rzeczowych wśród wszystkich biorących udział w imprezie.
II Bieg Przełajowy Doliną Orli i Baryczy przeszedł już do historii. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i chęć zmierzenia się z nowymi wyzwaniami. Dziękujemy kibicom za wspaniałe emocje i niepowtarzalną atmosferę, która panowała podczas tego wydarzenia.
Nie pozostaje nam nic innego jaj już dziś zaprosić wszystkich na kolejne edycje przełajowych zmagań w naszej gminie.
Serdeczne podziękowania należą się : strażakom- ochotnikom z OSP Płoski, chłopakom z grupy DGRoffRoad oraz Kołu Łowieckiemu „Dzik” z Wąsosza.