film na YT

Biblioteka Publiczna ZPK w Wąsoszu zaprosiła do obchodów Tygodnia Bibliotek, organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, dzieci przedszkolne, uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz mieszkańców gminy.

 

 

Zorganizowano dla najmłodszych spotkanie autorskie z Wydawnictwem Dziwimisie i jego założycielką Klaudią Piróg, połączone z warsztatami na temat powstawania książek, pasowanie na czytelników klas I, gościnny teatrzyk "Kokon" oraz szkolne przedstawienie wraz z Biblioteką Zespołu Szkół. W animacjach czytelniczych brały udział przedszkolaki, tropiące książki schowane w zakamarkach miasteczka.

Bibliotekarze ugościli dzieci w specjalnie przygotowanej na ten cel “Zielonej Czytelni”. Powstał nowy, przyjazny kącik czytelniczy, w którym znalazły się znane i lubiane książki dla najmłodszych oraz literackie maskotki. Zakup pomocy edukacyjno-animacyjnych był możliwy dzięki naszym sponsorom. Stworzenie takiego miejsca pozwoli rozwijać ofertę zajęć dla dzieci.

Dla bibliotekarzy był to satysfakcjonujący tydzień działań i świętowania Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.
Cieszymy się, że byliście z nami. Mamy nadzieję, że tegoroczne hasło: "Moja, Twoja, Nasza biblioteka" zostanie z Wami na zawsze.

A już dzisiaj, 1 czerwca świętujemy nie tylko Dzień Dziecka, ale także XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
Zapraszamy po nowości do naszej wypożyczalni!

Wszystkim Dzieciom życzymy pokładów nieskrępowanej wyobraźni, która uczyni z nich mądre, życzliwe i silne osobowości.

Zobacz film Tydzień Bibliotek 2023