zapowiedź koncertu

Tradycyjnie w sobotę, zdradzamy kolejnego wykonawcę podczas Dni Wąsosza 2023!


Tym razem zagraniczny wykonawca: Maurizio Nicolini w programie Największe Włoskie Hity.

 

Maurizio Nicolini - studiował w Konserwatorium im. Niccolò Paganiniego – Instytucie Wyższego Kształcenia Muzycznego w Genui, a następnie kontynuował naukę w Konserwatorium „Wersal” w Paryżu, ucząc się gry na fortepianie i instrumentach perkusyjnych.
Karierę rozpoczął współpracując z prestiżowymi orkiestrami symfonicznymi i teatrami operowymi, m.in. z Orkiestrą Symfoniczną San Remo, Orkiestrą Radia Włoskiego RAI Telewizji Milano, Orkiestrą Teatru Carlo Felice w Genui.
Współpracuje z wieloma muzykami m.in. M.Rostropocichem, Gerrym Mulligunem, Luciano Pavarottim, Krzysztofem Pendereckim, Massimiliano Damerinim, Salvatore Accardo.
Otrzymał wiele nagród, brał udział w licznych nagraniach. Przez dwa lata uczestniczył w prywatnym koncercie w Castelgandolfo dla Papieża Jana Pawła II.