plakat kinowy

14.04.2022 roku o godz. 17:00 zapraszamy Państwa na niesamowitą wystawę, która zostanie pokazana na wielkim ekranie naszego kina.

Wystawa na ekranie "Wielkanoc w sztuce".
reżyseria: Phil Grabsky
85 minut
polskie napisy
Bilety dostępne na stronie: ekobilet.pl/zpkwasosz oraz w kasie ZPK.
Zwiastun: https://youtu.be/mUs_SoGyRdU
Fragment filmu: https://youtu.be/8eic5cXA9tM

Historia śmierci i zmartwychwstania Chrystusa przez ostatnie 2.000 lat wywierała ogromny wpływ na kulturę i robi to nadal. Inspirowała najznamienitszych artystów Zachodu. To najprawdopodobniej największe wydarzenie w historii ludzkości. Phil Grabsky, reżyser i pomysłodawca cyklu reportaży kinowych pod tytułem „Wystawa w Kinie”, śledzi odzwierciedlenia biblijnej historii śmierci i zmartwychwstania w sztuce, od czasów pierwszych chrześcijan po współczesność. Zrealizowany w Jerozolimie, Stanach Zjednoczonych i całej Europie film odkrywa przed widzami różne sposoby, w jakie artyści przedstawiali wydarzenia Wielkiej Nocy na przestrzeni wieków. Na wielkim ekranie i w jakości 2K będzie można podziwiać dzieła Caravaggia, Michała Anioła, Leonarda da Vinci czy El Greca, ale również prace współczesnych artystów, jak Mark Wallinger czy Sam Taylor-Wood.
W polskich napisach wykorzystano fragmenty „Biblii Tysiąclecia”.
Zgody na ich bezpłatne wykorzystanie udzieliło Wydawnictwo Pallottinum.