Druga odsłona cyklu wspomnień o ludziach, którzy żyli, pracowali i mieszkali w Wąsoszu to wspomnienia o ks. Józefie Szycy, o którym to Pan Leonard Harapuczyk ( nauczyciel ) tak wspominał: „Z wielu ludzi z tamtych lat najbardziej zapadła w mojej pamięci wspaniała postać księdza Józefa Szycy – wielkiego filantropa, organizatora życia duchowego i kulturalnego Wąsosza.”

 

 KSIĄDZ JÓZEF SZYCAW Kwartalniku Górowskim nr. 31/2010 znajduje się artykuł pt. „ OKRUCHY WSPOMNIEŃ – KSIĄDZ JÓZEF SZYCA”. Niniejsza praca to wiele godzin spędzonych na wysłuchaniu wspomnień mieszkańców Wąsosza. Przywoływały one często uśmiech, a nieraz i wzruszenie rozmówców. Myślę, że te skrawki wspomnień będą interesującą lekcją historii dla młodych mieszkańców Wąsosza.

W załączniku <POBIERZ> przedstawiony jest w/w artykuł.

EP