Otwarcie nowej siedziby ZPK

Ośrodek Kultury w Wąsoszu powstał w pierwszych latach powojennych i usytuowany był w pomieszczeniach Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Świerczewskiego.

 


W 1986 r. Urząd Miasta i Gminy przeprowadził się do swojej obecnej siedziby, a budynek został odremontowany i przekazany wyłącznie na użytkowanie MGOK.

 

Na początku 2001 roku samorząd wąsoski dokonał reorganizacji placówki włączając w jej strukturę Bibliotekę Publiczną w Wąsoszu i w ten sposób powstał Zespół Placówek Kultury, który funkcjonuje do dnia dzisiejszego.

W kwietniu 2009 roku Biblioteka Publiczna została przeniesiona na ulicę Krzywą 11 (dawny Ośrodek Zdrowia). Oddany właśnie do użytkowania po kapitalnym remoncie budynek zapewnił instytucji zdecydowanie lepsze warunki lokalowe w porównaniu do poprzedniego położenia.

W listopadzie 2010r. Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu został ostatecznie przeniesiony z siedziby przy ulicy Świerczewskiego do nowo wykończonego budynku przy ul. Zacisze.
Uroczystość otwarcia odbyła się 13 listopada.
Obecnie w nowej siedzibie ZPK znajdują się : pracownie (plastyczna i muzyczna), sale (audiowizualna i bankietowa wraz z nowocześnie wyposażoną kuchnią). W nowym domu kultury nie zabrakło również miejsca na salę prób, która służy m.in. zespołowi „Wąsoszanki” do przygotowywania swoich występów.