Opis alternatywny powinien przekazać treść ilustracji

Festiwal Kultury Ludowej, który odbył się w ostatni weekend czerwca w Wąsoszu, zaprezentował bogactwo ludowej muzyki i śpiewu, dziedzictwo kulinarne regionu oraz dorobek artystyczny rękodzielników i twórców ludowych.

Podczas festiwalu zaprezentowały się zespoły ludowe z Dolnego Śląska oraz województw ościennych : Mojęcice, Dębioki, Harfa, Śpiewajmy Razem, Nadodrzanie, Niezapominajki, Wronowianki, Razem Raźniej, Głębowiczanie, Gołaszyniacy oraz nasz zespół Wąsoszanki.

Prezentowane również były wystawy twórców ludowych i rękodzielników. Do tradycji i naturalnych receptur nawiązywał konkurs kulinarny, w którym zdobyć można było cenne nagrody.

Dodatkową atrakcją festiwalu był występ kapeli góralskiej ONDRASZKI ze Szczyrku oraz gwiazda disco-polo BOBI. Festiwal zakończył się zabawą taneczną z żywiołowym zespołem HADES.

Niedziela była dniem imprez towarzyszących Festiwalowi. Po scenicznych występach dzieci i młodzieży na murawę boiska wybiegli zawodnicy Oldboyów ORLI Wąsosz, by zmierzyć się z reprezentacją gwiazd TV i przyjaciół. Mecz był okazją do spotkania fanów ze swoimi idolami z małego ekranu.

Dopełnieniem całości były: koncert Tomka Kalczyńskiego z zespołem, występ Tomka Bednarka oraz koncert młodej rockowej wokalistki - Oli Ost.

Festiwal został zrealizowany w ramach działania 413 WDRAŻANIE LOKALNYCH STRATEGII ROZWOJU objętego PROW na lata 2007-2013.

 

SOBOTA

 

NIEDZIELA