Rok 2019 obfitował w ciekawe wydarzenia, które miały miejsce w naszej bibliotece.

 

Oto przegląd roku 2019.

W lutym odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Marzec spędziliśmy " pod znakiem bilarda", gdyż odbył się Turniej Bilarda dla dzieci i dorosłych.  W kwietniu na terenie wokół biblioteki dzieci szukały wielkanocnych, czekoladowych jajeczek. Maj był miesiącem intensywnego obcowania    z książką. Odbywały się spotkania promujące czytelnictwo. W tym miesiącu odbyło się również spotkanie z okazji Dnia Matki. Dzieci przygotowały część artystyczną dla wszystkich mam. Dzień Dziecka został uczczony rajdem rowerowym i kiełbaskami z grilla, w organizację włączyła się pani sołtys i rodzice. W związku z Ogólnopolskim Świętem Wolnych Książek w bibliotece powstało stoisko bookcrossingowe. Czerwcowa pogoda sprzyjała spotkaniom w bibliotece, podczas których grano w bilarda, gry planszowe, organizowano wieczorki karaoke, jednym z najbardziej lubianych rozrywek dzieci było malowanie twarzy przez panią bibliotekarkę. Mali czytelnicy stworzyli obraz przedstawiający to, co "kryje się w ich głowach". W tym miesiącu odbyło się również oficjalne powitanie wakacji, spotkanie obfitujące w zabawne konkursy i wyśmienite humory.

W lipcu przeprowadzono konkurs plastyczny pod hasłem "Żyj bez nałogów", którego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpiło na Festynie Rodzinnym w Kamieniu Górowskim. Jednak bez wątpienia największą atrakcją tego lata była, zorganizowana przez bibliotekę i panią sołtys „Noc w Bibliotece”, podczas której gośćmi biblioteki były dzieci oraz panie bibliotekarki z Wąsosza. W czasie wakacji odbyła się plastyczna biesiada "Wakacyjne Połowinki" jak również spotkanie kończące wakacje, podczas którego ponownie gościliśmy dzieci i panie bibliotekarki z Wąsosza.

Wrzesień i kolejne miesiące roku szkolnego w bibliotece upłynęły na wspólnej nauce. Pani bibliotekarka pomagała dzieciom w nauce i zadaniach domowych. 31 października obchodziliśmy Halloween. Dzieci przebierały się w różnego rodzaju strachy i potwory.

Listopad pożegnano andrzejkowym wieczorkiem, podczas którego uczestnicy wróżyli przyszłość z wosku. Grudzień zaś upływał pod hasłem Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy wspólnie ustroili choinkę. Dzieci wraz z panią bibliotekarką  przygotowały część artystyczną na zorganizowane przez panią sołtys przedświąteczne spotkanie mieszkańców wsi.

W tym roku w bibliotece wiele się zmieniło - pojawiło się sporo zielonych roślin doniczkowych oraz klatka z papużkami falistymi, które swoim śpiewem ożywiły wnętrze.