Turniej wiedzy o nowelach - „1z10”

Z okazji kampanii społecznej Narodowe Czytanie, propagującej znajomość literatury polskiej, w Zespole Placówek Kultury w Wąsoszu odbyło się spotkanie okolicznościowe, w którym udział wzięli przedstawiciele instytucji samorządowych, nauczyciele, bibliotekarze, uczniowie szkoły podstawowej oraz zaproszeni goście.

 

Turniej wiedzy o nowelach - „1z10” rozpoczął się od przeczytania fragmentu listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez honorowego gościa, panią posłankę Agnieszkę Soin. Uczestnicy konkursu, pomimo lekkiej tremy, chętnie wzięli udział w zmaganiach i dopingowani przez publiczność okazali się być celująco przygotowani. Podsumowaniem spotkania były skierowane do widowni pytania z wiedzy ogólnej, które dostarczyły pozytywnych emocji. Laureatką konkursu została pani Anna Babij, nauczyciel-bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu. Wyróżniono również osoby za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca – panią Janinę Rupę oraz uczennicę klasy szóstej, Marysię Majewską. Na tę okoliczność można było otrzymać również pamiątkowe pieczęcie z logo Narodowego Czytania.

 

GALERIA ZDJĘĆ