niecodzienn wystawę obrazów

Od 25.06 do 17.07. 2019r. mogliśmy obejrzeć w Bibliotece Publicznej w Wąsoszu niecodzienną wystawę obrazów.

 

Autorką prac jest mała malarka, czarodziejka kolorów, Aleksandra Sikorska. O tym, jak powstają pełne ekspresji i kolorów obrazy oraz na czym właściwie polega terapia Oli, mogliśmy się dowiedzieć w minioną środę, dzięki Dominikowi Sikorskiemu - tacie Oli. Z prawdziwą skromnością pan Dominik opowiedział słuchaczom czym jest autyzm oraz podzielił się swoim rodzicielskim doświadczeniem w formie prezentacji multimedialnej. Obok dzieł Oli nie można przejść obojętnie - potwierdziła to poetka, Anna Lisowiec, dla której obrazy były inspiracją do napisania tomiku wierszy. Zawarła w nim swoje bardzo osobiste i emocjonalne spojrzenie na twórczość małej artystki. Poetka czytała swoje utwory oraz w ciepły sposób opowiedziała o okolicznościach, w jakich powstały. Już sam tytuł poetyckiej książki: "Między palcami a ciszą/ Kolory jej duszy się kołyszą" oddaje atmosferę, w jakiej Ola tworzy i pracuje - w ciszy, skupieniu i z wielkim wyczuciem.
Spotkanie było dla jego uczestników bardzo budujące. Na długo pozostaniemy pod wrażeniem złożonego, pełnego piękna i wzruszeń, świata małej malarki.
Wszystkim zainteresowanym nasza biblioteka chętnie udostępni książkę - zapraszamy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się odwiedzić wystawę oraz przybyć na spotkanie - mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zagości ona w naszych progach.

GALERIA ZDJĘĆ