Dnia 8 maja w Bibliotece Publicznej w Wąsoszu  już po raz 19. odbył się  konkurs literacki pod hasłem "POZNAJEMY TWÓRCZOŚĆ AUTORÓW LITERATURY DZIECIĘCEJ".  

 

Konkurs ten zapoczątkowany został w roku 2000 i jest przeprowadzany co roku.  Patronami  we wcześniejszych latach byli: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Czesław Janczarski, Maria Konopnicka, Kornel Makuszyński, Janusz Korczak, Alina i Czesław Centkiewiczowie, ksiądz Jan Twardowski  i wiele innych znanych autorów literatury dziecięcej.
W tym roku patronem konkursu była Janina Porazińska i to z jej utworami zapoznali się wszyscy uczestnicy. Zwyciężyła uczennica Szkoły Podstawowej w Wąsoszu Maria Majewska, natomiast drugie miejsce ex aequo Tymon Oleksiuk ze Szkoły Podstawowej w Płoskach i Hanna Onyszczuk ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu. Laureaci  otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek.

AB