Cykl zajęć pod nazwą; „POPOŁUDNIA Z KSIĄŻKĄ I KREDKĄ”, które prowadzone są w bibliotece publicznej w Wąsoszu zostały docenione i znalazły się  w gronie 30 bibliotek publicznych województwa dolnośląskiego. 

 

 Poniżej prezentujemy informację o naszej bibliotece, która znalazła się w Dolnośląskiej Kronice Bibliotecznej: XI- XII 2017

Wąsosz

Podczas gdy wokół hucznie świętowano mikołajki, Biblioteka Publiczna w Wąsoszu postanowiła przypomnieć dzieciom, czym jest Barbórka. W ramach cyklicznych zajęć o zróżnicowanej tematyce –„Popołudnia z książką i kredką” – najmłodsi dowiedzieli się, do czego są potrzebne węgiel czy miedź, jakie są zwyczaje i barwy górnicze, a ponadto wykonali górnicze czako z kolorowym pióropuszem.

► Wszystkich drżących na myśl o pozbawionych zabawy mikołajkowej dzieci uspokajam, że kilka dni później odbyły się także tematyczne zajęcia związane ze św. Mikołajem. Zatem uczestnicy warsztatów niczego nie stracili, wręcz przeciwnie!

Fotorelacje z zajęć można przeczytać pod linkami:

http://zpk.wasosz.gmina.pl/index.php/biblioteka/aktualnosci/561-barborka-swieto-gornikow

http://zpk.wasosz.gmina.pl/index.php/biblioteka/aktualnosci/557-mikolajki-w-bibliotece

 

Informacja z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej. Publikujemy tutaj wybrane najciekawsze informacje zamieszczone na stronach internetowych dolnośląskich bibliotek. Przeglądamy witryny wszystkich tych placówek, które mają swoje strony www. Jednak nie każda biblioteka jest tu reprezentowana. Nie wszędzie udaje się wybrać coś ciekawego. A kryterium decydujące jest jedno – propozycja biblioteki musi z jakiegoś powodu zwracać uwagę, zawierać jakiś element potencjalnie inspirujący dla bibliotekarzy. Dlatego zazwyczaj rezygnowaliśmy z przytaczania informacji o wieczorze autorskim znanego pisarza (bo to przecież biblioteczny standard), a wybieraliśmy imprezę mniejszej rangi, ale z jakiegoś powodu ciekawą.

Materiały z listopada i grudnia 2017 r.  wybrała, przetworzyła i opatrzyła komentarzami Anna Ćwik- DBP- Wrocław.

EP