Gra w szachy, to od setek lat najlepsza wśród gier planszowych. Wymaga od graczy maksymalnej koncentracji. Zmusza do intensywnego myślenia i przewidywania kolejnych posunięć. Gra w szachy to najlepszy trening dla umysłu. 

 

Turnieje szachowe organizowane przez Sekcję Szachową „GONIEC- WĄSOSZ’  mają swoją  niepowtarzalną atmosferę. Nie inaczej było w minioną niedzielę 3 grudnia, kiedy to przed szachownicami w sali przy Bibliotece Publicznej zasiadli zawodnicy  w przedziale wiekowym od 9 do 75 lat. Rozgrywki turniejowe pod nazwą: Otwarty Turniej Szachowy „Mikołajki 2017” prowadzone były  w dwóch grupach wiekowych:  JUNIORZY do lat 18 i SENIORZY.                                                                   

  • W kategorii JUNIOR zwyciężyła Maja Jankowiak z RUKS  Korony- Rawbud  Rawicz, drugie miejsce zdobył Hubert Drozd, a trzecie Miłosz Haszowski , którzy reprezentowali  „GOŃCA - WĄSOSZ”. 
  • W kategorii SENIOR zwyciężył Antoni Rutkowski ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Starszych "Aktywni" - Jemielno, drugie miejsce zajął Zygmunt Bazylewicz z Góry, a trzecie Andrzej Broczkowski z sekcji szachowej „Goniec - Wąsosz”.

Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy okolicznościowe i nagrody rzeczowe. Dla każdego był słodki poczęstunek.

EP