info o spotkaniu

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Tanyą Valko!

 

Biogram autorki


Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie przez prawie 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Azji w Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 r. zostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski.

Jest autorką bestsellerowej Arabskiej sagi, w tym Arabskiej żony, Arabskiej córki, Arabskiej krwi i Arabskiej księżniczki. Następnie powstała Azjatycka saga, składająca się z 2 tomów: Okruchy raju i Miłość na Bali, która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu. Fabułą powieści Arabska krucjata, Arabski mąż, Arabski syn, Arabski raj, Arabski książę i Arabska wendeta Tanya powraca do krajów arabskich. Arabska Żydówka to poniekąd ciąg dalszy orientalnej serii, choć w całkiem nowej odsłonie.

 

zpk 160821 01